Jdi na obsah Jdi na menu
 


ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Termín kroužků:

Začínáme 20.4. s rybářským kroužkem.

Žádám rodiče i děti o dodržování všech nařízení a doporučení. Všichni děti musí mít roušku nebo respirátor.  Dospělí respirátor. Pokud budete dodržovat 3-5 metrové rozestupy můžete si ochranu úst sundat (přece jenom jsme v přírodě). V případě jakékoli konzultace (návštěvy kamaráda vedle) musí být ochrana úst zase nasazena. Na kroužku bude k dispozici dezinfekce. Kdo toto nebude dodržovat může být z kroužku vypovězen.

Současně je zřízena sekce Feeder kterou vede instruktor Pepa. V jeho přítomnosti můžete využít jeho znalostí a jít chytat spolu s nim na feeder kousek dál po proudu Vltavy. Kdo má prut na tuto techniku ať si ho vezme. Kdo nemá a chce se to naučit máme jeden až dva na půjčení. (feeder je hlavně určen už zkušenějším rybářům a starším dětem).

20.04. -  ústí Únětického potoka do Vltavy 17-19 Mapa

27.04. -  ústí Únětického potoka do Vltavy 17-19 Mapa

04.05. -  ústí Únětického potoka do Vltavy 17-19 Mapa

11.05. -  ústí Únětického potoka do Vltavy 17-19 Mapa

18.05. -  ústí Únětického potoka do Vltavy 17-19 Mapa

25.05. -  ústí Únětického potoka do Vltavy 17-19 Mapa

01.06. -  ústí Únětického potoka do Vltavy 17-19 Mapa

 

 

V případě deště kroužek u vody odpadá!


 

Rybářský kroužek mládeže - školní rok 2020/2021

 • Od září 2020 bude rybářský kroužek zpoplatněn částkou 1000 Kč na celý školní rok. Tento příspěvek, když rozpočítáme na celý školní rok, vychází na nějakých 20 Kč za hodinu. Při odevzdání přihlášky bude vybírán tento poplatek   Po zaplacení Vám bude následně na dalším kroužku předán doklad o zaplacení. Tyto finance budou použity na provoz a vybavení rybářského kroužku. ​Upozorňujeme, že tento poplatek při neúčasti nebo ukončení návštěv kroužku nebude vrácen. Totéž platí i při přerušení kroužku nařízením vlády apod.
 • Rybářský kroužek se nově bude mimo plavané soustřeďovat i na chytání na feeder (ale jen starší kluci, kteří do kroužku chodí déle). V zimě probereme podrobné navazování plavané, jak na klasický splávek tak na anglický, navíc se všichni budou učit, jak navázat feeder. Ukážeme si navazování klasickým montáží na položenou. V zimních měsících bude výuka praktická (navazování), teoretická (poznávání ryb, rybářský řád) a v poslední řadě tematické video bude pouze za odměnu. Hlavní cíl zimních kroužků bude, aby si každý uměl navázat prut, a poznal, jakou rybu chytil. Rybářský test na získání první povolenky se bude psát individuálně.
 • Do výbavy nám od jara 2021 přibude pár feedrových prutů k zapůjčení.
 • Každý nový rybář/ka od nás navíc dostane malý startovací set do začátku (háčky, splávky apod.) - cca v říjnu
 • Každý rybář/ka který má svou vlastní povolenku a dosáhl věku 13nácti let si na kroužku může vybrat, zda bude chytat na plavanou nebo na feeder. Kdo povolenku nemá, chytá pouze na jeden prut a na plavanou.
 • Docházka nebude od tohoto školního roku evidována avšak upozorňuji všechny rybáře, že na jarních kroužcích nebude žádný vedoucí nikomu nic navazovat, veškeré tyto činnosti by rybář navštěvující zimní kroužky měl zvládnout.

 

Novinka......Čudla CUP.........Novinka

Od března do června bude na každém kroužku probíhat dlouhodobá soutěž tzv.: "Čudla CUP - jaro"

Pravidla:

Na každém kroužku účastník za účast dostane 5 bodů.

Za každou ulovenou mírovou rybu (např.: Kapr, Štika, Bolen atd...) dostane 10 bodů. (jen s mírou)

Za každou ulovenou nemírovou rybu (např.: Plotice, Perlín, Karas či Ouklej...) dostane 1 bod.

Na předposledním kroužku budou body uzavřeny a sečteny.

Na posledním kroužku budou vyhlášeni 3 první místa a budou jim předány zajímavá cena. Ostatním účastníkům bude předána symbolická odměna.

Doufám, že se zpestření kroužku bude všem líbit. Johny

oddelovac.jpg

letak-rybarsky-krouzek.jpg

oddelovac.jpg

vesela-ryba.jpg

Praktická výuka LRU (lov ryb udicí)  je od dubna do října každé úterý od 17.00 hodin. Sraz a místo konání kroužku předem vyvěšeno zde na stránce.

V zimních měsících od listopadu do března  je výuka teoretická v učebně ZŠ Roztoky, Školní nám. 470.  Vždy v úterý od 17.00 do 18.00 hodin.     (do školy je třeba mít přezuvky, zápisník a něco na psaní)

oddelovac-rybari.jpg

 

Před zahájením praktické výuky u vody byste však měli zařídit dítěti členství v ČRS a státní rybářský lístek.

Díky členství jsou děti pojištěny pojistkou, kterou má ČRS.

oddelovac-rybari.jpg

Jak získat členství a státní rybářský lístek?

1.) podat přihlášku ke členství v MO Roztoky u naší hodné hospodářky organizace pí. Beranové, Jana Palacha 889,  Roztoky, 252 63, tel: 728 167 496.

ČlenstvíMO ČRS ROZTOKY činí 100.-Kč na rok pro děti do 15ti let včetně a 200.-Kč pro dorost do 18ti let včetně. Jednorázové zápisné do organizace činí u dětí do 15ti let 100.-Kč a dorost 300.-Kč. Po zaplacení členství obdržíte potvrzení  pro obecní úřad v místě svého bydliště na odbor životního prostředí kde vám bude vydán

2.)státní rybářský lístek    

- druhy státních lístků  

- poplatky za vydání rybářských lístků

 

oddelovac.jpg

CO S SEBOU na praxi?

Každý by měl mít metr, vyprošťovač háčků (peán), podběrák, prut,     zaplacené členství a státní rybářský lístek (to není povolenka), pláštěnku

Doporučené vybavení na plavanou:

 • min.: 5 malých splávků - 0,5 - 1,5 gramů
 • vlasec max. do 0,20mm
 • Háčky čím menší tím lepší
 • bročky na vyvážení splávku
 • nůžky nebo štípátko na přestřihnutí vlasce

V případě deště kroužek u vody odpadá!

oddelovac.jpg

Jestliže si nejste jisti, zda kroužek bude, nebo pro nahlášení absence popřípadě pro doplňující informace  volejte na  tel  737 760 228 – vedoucí kroužku mládeže J.KADLEC