Jdi na obsah Jdi na menu
 


ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Je vytvořená skupina na WhatsApp - Rybářský kroužek Roztoky - který mi pomůže být s Vámi ve spojení. Kdo chce může se přidat. Je to rychlejší než psát email.

Otevři tento odkaz a připoj se k mé skupině v aplikaci WhatsApp: https://chat.whatsapp.com/D3fhJVGvWdsCLtZFeQh5JT

shared_qr_code.png

Termín kroužků:

ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Novinky pro nový školní rok: 

1) Online docházkový systém. ZDE

2) Každý člen kroužku dostane tričko s potiskem. Objednávat se bude v září.

Kroužek u vody - plavaná, feeder - V případě deště kroužek u vody odpadá!

20.09. Ústí Únětického potoka do Vltavy 17-19 Mapa

27.09. Ústí Únětického potoka do Vltavy 17-18:30 Mapa

Jelikož chladno přišlo dříve než obvykle tak výlet přesouvám na jaro 2023

04.10. Ústí Únětického potoka do Vltavy 17-18 Mapa

11.10. Ústí Únětického potoka do Vltavy 17-18 Mapa

18.10. Ústí Únětického potoka do Vltavy 17-18 Mapa

28.10. Ústí Únětického potoka do Vltavy 17-18 Mapa

15.11. Teoretická výuka - ZŠZB Roztoky 17-18

V případě deště kroužek u vody odpadá!


 

Rybářský kroužek mládeže

 • Rybářský kroužek  je zpoplatněn částkou 1000 Kč na celý školní rok. Při odevzdání přihlášky bude vybírán tento poplatek. Po zaplacení Vám bude následně na dalším kroužku předán doklad o zaplacení. Tyto finance budou použity na provoz a vybavení rybářského kroužku. ​Upozorňujeme, že tento poplatek při neúčasti nebo ukončení návštěv kroužku nebude vrácen. Totéž platí i při přerušení kroužku nařízením vlády apod.
 • Rybářský kroužek se nově bude mimo plavané soustřeďovat i na chytání na feeder (ale jen starší kluci, kteří do kroužku chodí déle). V zimě probereme podrobné navazování plavané, jak na klasický splávek tak na anglický, navíc se všichni budou učit, jak navázat feeder. Ukážeme si navazování klasickým montáží na položenou. V zimních měsících bude výuka praktická (navazování), teoretická (poznávání ryb, rybářský řád) a v poslední řadě tematické video bude pouze za odměnu. Hlavní cíl zimních kroužků bude, aby si každý uměl navázat prut, a poznal, jakou rybu chytil. Rybářský test na získání první povolenky se bude psát individuálně.
 • Každý rybář/ka který má svou vlastní povolenku a dosáhl věku 13nácti let si na kroužku může vybrat, zda bude chytat na plavanou nebo na feeder. Kdo povolenku nemá, chytá pouze na jeden prut a na plavanou.
 • Docházka nebude od tohoto školního roku evidována avšak upozorňuji všechny rybáře, že na jarních kroužcích nebude žádný vedoucí nikomu nic navazovat, veškeré tyto činnosti by rybář navštěvující zimní kroužky měl zvládnout.
 • Krom plavačky na rybářském kroužku začínáme chytat na Feeder o rady a vše kolem požádejte instruktora Pepu a Mirka. V jejich přítomnosti můžete využít jejich znalostí a jít chytat spolu s nim na feeder. Kdo má prut na tuto techniku ať si ho vezme. Kdo nemá a chce se to naučit máme tři na půjčení.
  (feeder je určen zkušenějším rybářům a starším dětem kteří již mají povolenku. Ti co chtějí chytat na feeder ať si přinesou krmení).
 • Je vytvořená skupina na WhatsApp - Rybářský kroužek Roztoky - který mi pomůže být s Vámi ve spojení. Kdo chce může se přidat. Je to rychlejší než psát email. Kdo už nechce dostávat zprávy ať skupinu opustí. Otevři tento odkaz a připoj se k mé skupině v aplikaci WhatsApp: https://chat.whatsapp.com/D3fhJVGvWdsCLtZFeQh5JT

 

letak-rybarsky-krouzek.jpg

oddelovac.jpg

vesela-ryba.jpg

Praktická výuka LRU (lov ryb udicí)  je od dubna do října každé úterý od 17.00 hodin. Sraz a místo konání kroužku předem vyvěšeno zde na stránce.

V zimních měsících od listopadu do března  je výuka teoretická v učebně ZŠ Roztoky, Školní nám. 470.  Vždy v úterý od 17.00 do 18.00 hodin.     (do školy je třeba mít přezuvky, zápisník a něco na psaní)

oddelovac-rybari.jpg

 

Před zahájením praktické výuky u vody byste však měli zařídit dítěti členství v ČRS a státní rybářský lístek.

Díky členství jsou děti pojištěny pojistkou, kterou má ČRS.

oddelovac-rybari.jpg

Jak získat členství a státní rybářský lístek?

1.) podat přihlášku ke členství v MO Roztoky u naší hodné hospodářky organizace pí. Beranové, Jana Palacha 889,  Roztoky, 252 63, tel: 728 167 496.

ČlenstvíMO ČRS ROZTOKY činí 100.-Kč na rok pro děti do 15ti let včetně a 200.-Kč pro dorost do 18ti let včetně. Jednorázové zápisné do organizace činí u dětí do 15ti let 100.-Kč a dorost 300.-Kč. Po zaplacení členství obdržíte potvrzení  pro obecní úřad v místě svého bydliště na odbor životního prostředí kde vám bude vydán

2.)státní rybářský lístek    

- druhy státních lístků  

- poplatky za vydání rybářských lístků

 

oddelovac.jpg

CO S SEBOU na praxi?

Každý by měl mít metr, vyprošťovač háčků (peán), podběrák, prut,     zaplacené členství a státní rybářský lístek (to není povolenka), pláštěnku

Doporučené vybavení na plavanou:

 • min.: 5 malých splávků - 0,5 - 1,5 gramů
 • vlasec max. do 0,20mm
 • Háčky čím menší tím lepší
 • bročky na vyvážení splávku
 • nůžky nebo štípátko na přestřihnutí vlasce

V případě deště kroužek u vody odpadá!

oddelovac.jpg

Jestliže si nejste jisti, zda kroužek bude, nebo pro nahlášení absence popřípadě pro doplňující informace  volejte na  tel  737 760 228 – vedoucí kroužku mládeže J.KADLEC